Aktywa razem
6.4 mln PLN
-18.65 % r/r
MSX International-Nox Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (KRS: 0000374198) (NIP: 7543026496)
od 2018-01-01 do 2019-12-31
2018 | 2019
Treść raportów finansowych oraz szczegółowe dane finansowe znajdą Państwo klikając w zakładki po lewej stronie.
Ekran który widzisz został dodany przez mojeanalizy.pl i nie jest częścią sprawozdania finansowego.
Data początkowa okresu, za który sporządzono sprawozdanie | 2019-01-01 |
Data końcowa okresu, za który sporządzono sprawozdanie | 2019-12-31 |
Data sporządzenia sprawozdania finansowego | 2020-05-12 |
Kod sprawozdania | SprFinJednostkaMalaWZlotych |
Kod systemowy | SFJMAZ (1) |
Wersja schemy | 1-2 |
Wariant sprawozdania | 1 |
Dane identyfikujące jednostkę
Firma, siedziba albo miejsce zamieszkania
Nazwa MSX International-Nox Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
Siedziba
Województwo opolskie
Powiat Opole
Gmina Opole
Nazwa miejscowości Opole
Adres
Adres
Kraj PL
Województwo opolskie
Powiat Opole
Gmina Opole
Nazwa ulicy Wrocławska
Numer budynku 113
Nazwa miejscowości Opole
Kod pocztowy 45-873
Nazwa urzędu pocztowego Opole
Identyfikator podatkowy NIP 7543026496
Numer KRS. Pole obowiązkowe dla jednostek wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego. 0000374198
Wskazanie okresu objętego sprawozdaniem finansowym
Data od 2019-01-01
Data do 2019-12-31
Wskazanie zastosowanych uproszczeń przewidzianych dla jednostek małych
1. Wyłączenie z obowiązkowego naliczania odroczonego podatku dochodowego. 2. Kwalifikowanie umów leasingowych wg kryteriów określonych przepisami prawa podatkowego. 3. Ustalenie granicy 10.000zł. dla środków trwałych poniżej której jednostka dokonuje jednorazowego odpisu wartości tego rodzaju aktywów. 4. Nierozliczanie przychodów i kosztów z tytułu wykonanych długoterminowych niezakończonych usług zgodnie z przepisami art.34a i 34b U. o R. jeżeli ich udział na dzień bilansowy nie jest istotny w całości przychodów.
Założenie kontynuacji działalnności
Wskazanie, czy sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu kontynuowania działalności gospodarczej przez jednostkę w dającej się przewidzieć przyszłości: true - sprawozdanie sporządzone przy założeniu kontynuowania działalności, false - sprawozdanie zostało sporzadzone przy zalożeniu, że działalność nie będzie kontynuowana true
Wskazanie, czy nie istnieją okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuowania przez nią działalności: true - Brak okoliczności wskazujących na zagrożenie kontynuowania działalności; false - Wystąpiły okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuowania działalności true
Zasady (polityka) rachunkowości. Omówienie przyjętych zasad (polityki) rachunkowości, w zakresie w jakim ustawa pozostawia jednostce prawo wyboru, w tym:
metod wyceny aktywów i pasywów (także amortyzacji),
Wyceny aktywów i pasywów dokonuje się nie rzadziej niż na dzień bilansowy. 1. Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne - wg cen nabycia lub kosztów wytworzenia. 2. Nieruchomości oraz wartości niematerialne i prawne zaliczane do inwestycji - wg zasad stosowanych do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych lub wg ceny rynkowej. 3. Środki trwałe w budowie - w wysokości ogółu kosztów pozostających w bezpośrednim związku z ich nabyciem lub wytworzeniem, pomniejszonych o odpisy z tytułu trwałej utraty wartości. 4. Udziały w innych jednostkach - wg cen nabycia pomniejszonej o odpisy z tytułu trwałej utraty wartości lub wg wartości godziwej albo skorygowanej ceny nabycia. 5. Inwestycje - wg ceny (wartości) rynkowej albo ceny nabycia. 6. Rzeczowe aktywa obrotowe - wg cen nabycia lub kosztów wytworzenia, nie wyższych od cen ich sprzedaży netto na dzień bilansowy. 7. Należności i udzielone pożyczki - w kwocie wymaganej zapłaty, z zachowaniem zasady ostrożności. 8. Zobowiązania - w kwocie wymagającej zapłaty (z wyjątkiem zobowiązań finansowych j.n.). 9. Zobowiązania finansowe - mogą być wyceniane wg skorygowanej ceny nabycia. 10. Rezerwy - w uzasadnionej wiarygodnie oszacowanej wartości. 11. Udziały własne - wg ceny nabycia. 12. Kapitały własne oraz pozostałe aktywa i pasywa - w wartości nominalnej. 13. Aktywa lub pasywa wyrażone w walucie obcej - stosują średnie kursy NBP obowiązujące na dzień 31.12. danego roku obrotowego.
ustalenia wyniku finansowego Rachunek zysków i strat ustalany jest metodą porównawczą.
ustalenia sposobu sporządzenia sprawozdania finansowego
Sprawozdanie finansowe zostało sporządzone w oparciu o zasady rachunkowości i praktykę zawodową, stosowane przez jednostki działające w Polsce, zgodnie z przepisami Ustawy o rachunkowości i przy założeniu kontynuowania działalności gospodarczej przez jednostkę w dającej się przewidzieć przyszłości.
pozostałe
1. Rok obrotowy trwa od 01.01. do 31.12. każdego roku. 2. Wycena składników majątku jednostki jest dokonywana wg zasad: - wyceny materiałów do zużycia wewnętrznego wg cen nabycia - wartość środków trwałych ujmuje się w księgach w wysokości cen ich nabycia lub kosztów poniesionych na ich wytworzenie. Środki trwałe podlegają okresowym aktualizacjom wyceny. Do środków trwałych zalicza się w roku sprawozdawczym te środki trwałe, u których cena zakupu (wytworzenia) przekroczyła 10.000zł. a okres użytkowania był dłuższy niż 1 rok. Środki trwałe o wartości 1.500zł. do 10.000zł. Zalicza się do środków trwałych niskocennych (wyposażenia) i umarza jednorazowo w chwili oddania ich do użytkowania. W roku sprawozdawczym środki trwałe amortyzowane są metodą liniową. Wydatki poniesione na remonty, które nie powodują ulepszenia lub przedłużenia okresu użytkowania środka trwałego są ujmowane jako koszty w momencie ich poniesienia. - wartości niematerialne i prawne ujmuje się w księgach wg ich cen nabycia lub kosztów wytworzenia w w/w wartości i umarzane są metodą liniową. 3. Wartość należności urealnia się tworząc odpisy aktualizujące wartość należności na wierzytelności od dłużników zalegających na dzień bilansowy z zapłatą, jeżeli ocena ich sytuacji gospodarczej i finansowej wskazuje, że spłata należności jest wątpliwa. 4. Przychody ze sprzedaży obejmują należne bądź uzyskane kwoty ze sprzedaży usług pomniejszone o zwroty, rabaty i opusty. Przychody uznaje się za osiągnięte gdy wszystkie warunki sprzedaży zostały spełnione i nie istnieją żadne zasadnicze wątpliwości co do odbioru usług. Przychody ze sprzedaży są wykazywane w wartości netto tj. Pomniejszonej o należny podatek od towarów i usług (VAT). 5. Jednostka prowadzi ewidencję kosztów w układzie rodzajowym i kalkulacyjnym. 6. Rachunek zysków i strat sporządzany jest w układzie porównawczym. 7. Ustala się próg istotności w wysokości 1% przychodów ze sprzedaży.
Data początkowa okresu, za który sporządzono sprawozdanie | 2018-01-01 |
Data końcowa okresu, za który sporządzono sprawozdanie | 2018-12-31 |
Data sporządzenia sprawozdania finansowego | 2019-03-29 |
Kod sprawozdania | SprFinJednostkaMalaWZlotych |
Kod systemowy | SFJMAZ (1) |
Wersja schemy | 1-0E |
Wariant sprawozdania | 1 |
Dane identyfikujące jednostkę
Firma, siedziba albo miejsce zamieszkania
Nazwa "MSX INTERNATIONAL-NOX GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Siedziba
Województwo Opolskie
Powiat OPOLE
Gmina OPOLE
Nazwa miejscowości OPOLE
Adres
Adres
Kraj PL
Województwo Opolskie
Powiat OPOLE
Gmina OPOLE
Nazwa ulicy WROCŁAWSKA
Numer budynku 113
Nazwa miejscowości OPOLE
Kod pocztowy 45-873
Nazwa urzędu pocztowego OPOLE
Numer we własciwym rejestrze sądowym albo ewidencji
Numer KRS 0000374198
Wskazanie okresu objętego sprawozdaniem finansowym
Data od 2018-01-01
Data do 2018-12-31
Wskazanie zastosowanych uproszczeń przewidzianych dla jednostek małych
1. WYŁĄCZENIE Z OBOWIĄZKOWEGO NALICZANIA ODROCZONEGO PODATKU DOCHODOWEGO. 2. KWALIFIKOWANIE UMÓW LEASINGOWYCH WG KRYTERIÓW OKREŚLONYCH PRZEPISAMI PRAWA PODATKOWEGO. 3. USTALENIE GRANICY 10.000ZŁ. DLA ŚRODKÓW TRWAŁYCH PONIŻEJ KTÓREJ JEDNOSTKA DOKONUJE JEDNORAZOWEGO ODPISU WARTOŚCI TEGO RODZAJU AKTYWÓW. 4. NIEROZLICZANIE PRZYCHODÓW I KOSZTÓW Z TYTUŁU WYKONANYCH DŁUGOTERMINOWYCH NIEZAKOŃCZONYCH USŁUG ZGODNIE Z PRZEPISAMI ART.34A I 34B U.O R. JEŻELI ICH UDZIAŁ NA DZIEŃ BILANSOWY NIE JEST ISTOTNY W CAŁOŚCI PRZYCHODÓW.
Założenie kontynuacji działalnności
Wskazanie, czy sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu kontynuowania działalności gospodarczej przez jednostkę w dającej się przewidzieć przyszłości: true - sprawozdanie sporządzone przy założeniu kontynuowania działalności, false - sprawozdanie zostało sporzadzone przy zalożeniu, że działalność nie będzie kontynuowana true
Wskazanie, czy nie istnieją okoliczności wskazujące na zagrożenie kontynuowania przez nią działalności true
Zasady (polityka) rachunkowości
Omówienie przyjętych zasad (polityki) rachunkowości, w zakresie w jakim ustawa pozostawia jednostce prawo wyboru, w tym:
1. ROK OBROTOWY TRWA OD 01.01. DO 31.12. KAŻDEGO ROKU. 2. WYCENA SKŁADNIKÓW MAJĄTKU JEDNOSTKI JEST DOKONYWANA WG ZASAD: - WYCENY MATERIAŁÓW DO ZUŻYCIA WEWNĘTRZNEGO WG CEN NABYCIA - WARTOŚĆ ŚRODKÓW TRWAŁYCH UJMUJE SIĘ W KSIĘGACH W WYSOKOŚCI CEN ICH NABYCIA LUB KOSZTÓW PONIESIONYCH NA ICH WYTWORZENIE. ŚRODKI TRWAŁE PODLEGAJĄ OKRESOWYM AKTUALIZACJOM WYCENY. DO ŚRODKÓW TRWAŁYCH ZALICZA SIĘ W ROKU SPRAWOZDAWCZYM TE ŚRODKI TRWAŁE, U KTÓRYCH CENA ZAKUPU (WYTWORZENIA) PRZEKROCZYŁA 10.000ZŁ. A OKRES UŻYTKOWANIA BYŁ DŁUŻSZY NIŻ 1 ROK. ŚRODKI TRWAŁE O WARTOŚCI 1.500ZŁ. DO 10.000ZŁ. ZALICZA SIĘ DO ŚRODKÓW TRWAŁYCH NISKOCENNYCH (WYPOSAŻENIA) I UMARZ JEDNORAZOWO W CHWILI ODDANIA ICH DO UŻYTKOWANIA. W ROKU SPRAWOZDAWCZYM ŚRODKI TRWAŁE AMORTYZOWANE SĄ METODĄ LINIOWĄ. WYDATKI PONIESIONE NA REMONTY, KTÓRE NIE POWODUJĄ ULEPSZENIA LUB PRZEDŁUŻENIA OKRESU UŻYTKOWANIA ŚRODKA TRWAŁEGO SĄ UJMOWANE JAKO KOSZTY W MOMENCIE ICH PONIESIENIA. - WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE UJMUJE SIĘ W KSIĘGACH WG ICH CEN NABYCIA LUB KOSZTÓW WYTWORZENIA W W/W WARTOŚCI I UMARZANE SĄ METODĄ LINIOWĄ. 3. WARTOŚĆ NALEŻNOŚCI UREALNIA SIĘ TWORZĄC ODPISY AKTUALIZUJĄCE WARTOŚĆ NALEŻNOŚCI NA WIERZYTELNOŚCI OD DŁUŻNIKÓW ZALEGAJĄCYCH NA DZIEŃ BILANSOWY Z ZAPŁATĄ, JEŻELI OCENA ICH SYTUACJI GOSPODARCZEJ I FINANSOWEJ WSKAZUJE, ŻE SPŁATA NALEŻNOŚCI JEST WĄTPLIWA. 4. PRZYCHODY ZE SPRZEDAŻY OBEJMUJĄ NALEŻNE BĄDŹ UZYSKANE KWOTY ZE SPRZEDAŻY USŁUG POMNIEJSZONE O ZWROTY, RABATY I OPUSTY. PRZYCHODY UZNAJE SIĘ ZA OSIĄGNIĘTE GDY WSZYSTKIE WARUNKI SPRZEDAŻY ZOSTAŁY SPEŁNIONE I NIE ISTNIEJĄ ŻADNE ZASADNICZE WĄTPLIWOŚCI CO DO ODBIORU USŁUG. PRZYCHODY ZE SPRZEDAŻY SĄ WYKAZYWANE W WARTOŚCI NETTO TJ. POMNIEJSZONEJ O NALEŻNY PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG (VAT). 5. JEDNOSTKA PROWADZI EWIDENCJĘ KOSZTÓW W UKŁADZIE RODZAJOWYM I KALKULACYJNYM. 6. RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT SPORZĄDZANY JEST W UKŁADZIE PORÓWNAWCZYM. 7. USTALA SIĘ PRÓG ISTOTNOŚCI W WYSOKOŚCI 1% PRZYCHODÓW ZE SPRZEDAŻY.
metod wyceny aktywów i pasywów (także amortyzacji)
WYCENY AKTYWÓW I PASYWÓW DOKONUJE SIĘ NIE RZADZIEJ NIŻ NA DZIEŃ BILANSOWY. 1. ŚRODKI TRWAŁE ORAZ WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE - WG CEN NABYCIA LUB KOSZTÓW WYTWORZENIA. 2. NIERUCHOMOŚCI ORAZ WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE ZALICZANE DO INWESTYCJI - WG ZASAD STOSOWANYCH DO ŚRODKÓW TRWAŁYCH ORAZ WARTOŚCI NIEMATERIALNYCH I PRAWNYCH LUB WG CENY RYNKOWEJ. 3. ŚRODKI TRWAŁE W BUDOWIE - W WYSOKOŚCI OGÓŁU KOSZTÓW POZOSTAJĄCYCH W BEZPOŚREDNIM ZWIĄZKU Z ICH NABYCIEM LUB WYTWORZENIEM, POMIEJSZONYCH O ODPISY Z TYTUŁU TRWAŁEJ UTRATY WARTOŚCI. 4. UDZIAŁY W INNYCH JEDNOSTKACH - WG CEN NABYCIA POMNIEJSZONEJ O ODPISY Z TYTUŁU TRWAŁEJ UTRATY WARTOŚCI LUB WG WARTOŚCI GODZIWEJ ALBO SKORYGOWANEJ CENY NABYCIA. 5. INWESTYCJE - WG CENY (WARTOŚCI) RYNKOWEJ ALBO CENY NABYCIA. 6. RZECZOWE AKTYWA OBROTOWE - WG CEN NABYCIA LUB KOSZTÓW WYTWORZENIA, NIE WYŻSZYCH OD CEN ICH SPRZEDAŻY NETTO NA DZIEŃ BILANSOWY. 7. NALEŻNOŚCI I UDZIELONE POŻYCZKI - W KWOCIE WYMAGANEJ ZAPŁATY, Z ZACHOWANIEM ZASADY OSTROŻNOŚCI. 8. ZOBOWIĄZANIA - W KWOCIE WYMAGAJĄCEJ ZAPŁATY (Z WYJĄTKIEM ZOBOWIĄZAŃ FINANSOWYCH J.N.). 9. ZOBOWIĄZANIA FINANSOWE - MOGĄ BYĆ WYCENIANE WG SKORYGOWANEJ CENY NABYCIA. 10. REZERWY - W UZASADNIONEJ WIARYGODNIE OSZACOWANEJ WARTOŚCI. 11. UDZIAŁY WŁASNE - WG CENY NABYCIA. 12. KAPITAŁY WŁASNE ORAZ POZOSTAŁE AKTYWA I PASYWA - W WARTOŚCI NOMINALEJ. 13. AKTYWA LUB PASYWA WYRAŻONE W WALUCIE OBCEJ - STOSUJĄ ŚREDNIE KURSY NBP OBOWIĄZUJĄCE NA DZIEŃ 31.12. DANEGO ROKU OBROTOWEGO.
ustalenia wyniku finansowego oraz sposobu sporządzenia sprawozdania finansowego RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT USTALANY JEST METODĄ PORÓWNAWCZĄ.
Pobierz załącznik: Informacja_dodatkowa_2018_MSX.pdf
Pobierz załącznik: Informacja_dodatkowa.pdf
Pobierz załącznik: Sprawozdanie_z_dzialalnosci.pdf
Pobierz załącznik: Uchwaly.pdf